EnglishPolishRussian

AKTUALNIE W EL-IN

 

Historia Spółki EL-IN ma swój początek w roku 1974 kiedy to Jan Wach rozpoczyna działalność gospodarczą. Mały zakład rzemieślniczy zatrudniający dwie osoby rozwija się dzięki realizacji robót elektroenergetycznych.

1989

W 1989 roku w Polsce ma miejsce transformacja ustrojowa, a małe przedsiębiorstwa, które znalazły się na wolnym rynku otrzymują możliwość rywalizacji i rozwoju. Swoją szansę wykorzystuje Jan Wach rozpoczynając realizację pierwszych dużych kontraktów, a stopniowo coraz większych zleceń.

1996

W 1996 roku na bazie zakładu zostaje utworzona spółka EL-IN, a do grona jej właścicieli dołączają Tomasz i Dariusz Wach – synowie Jana. Młodzieńczy entuzjazm w połączeniu z doświadczeniem zaczyna szybko przynosić efekty.

Wkrótce wraz z rozbudową parku maszynowego i realizacją coraz większych projektów w spółce zostaje wyodrębniony dział budowlany. Rok później firma przejmuje jedną z upadających skierniewickich spółek i przenosi się do jej siedziby. EL-IN zyskuje 700 m2 powierzchni biurowej oraz 2 hektary terenów z przeznaczeniem na bazę logistyczno-sprzętową.

1996 - 2004

W kolejnych latach firma poszerza działalność o budownictwo kubaturowe i infrastrukturalne. W ten sposób rozpoczyna realizację inwestycji związanych z energetyką i sieciami dystrybucyjnymi.

 

EL-IN buduje m.in.:

 

- infrastrukturę kolejową

- infrastrukturę lotniczą

- obiekty użyteczności publicznej

- zakłady przemysłowe

2004 - 2005

W konsekwencji firma umacnia swoją pozycje na rynku, a po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku rozpoczyna skomplikowany proces specjalizacji w obszarze budowy sieci i infrastruktury kolejowej. Odpowiedzialność za ten obszar działalności przejmuje Jacek Łyżeń, obecnie współwłaściciel i członek zarządu.

 

2005 rok to ukoronowanie marzeń ponad trzydziestoletnich starań Jana Wacha. Do składu zarządu dołącza jego najmłodsze dziecko – Agnieszka Wach.

 

Pomimo długiej historii i różnych, nie zawsze sprzyjających okoliczności, ELIN pozostaje firmą opartą o niezmienne wartości rodziny Wachów.

Regulamin plików cookies i polityka prywatności