Aktualnie w EL-IN

Misja gospodarcza w Senegalu

Kwiecień 12, 2014
  •  
  •  

W dniach 7-11.04.2014 Dariusz Wach i Jacek Łyżeń – członkowie zarządu Przedsiębiorstwa EL-IN Sp. z o.o.  uczestniczyli w misji gospodarczej na terenie Senegalu. Wyjazd zorganizowany był w ramach działającego od dwóch lat rządowego programu Go Africa. Wizyta organizowana przez Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ, we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych miała na celu rozwój i zacieśnienie współpracy gospodarczej między podmiotami polskimi, a afrykańskimi.

W trakcie misji doszło do spotkania między przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych na czele z podsekretarz stanu Panią Katarzyną Kacperczyk, a przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury Senegalu.

Przy okazji rozmów pomiędzy przedstawicielami rządów poruszony został temat budowy infrastruktury kolejowej Senegalu, znajdujący się w obszarze bezpośredniego zainteresowania Przedsiębiorstwa EL-IN. Nasi przedstawiciele zapoznali się z możliwościami inwestycyjnymi, standardami budowlanymi obowiązującymi w Senegalu oraz dokonali wizji lokalnej terenu, w którym ma powstać linia kolejowa służąca do przewozu fosforytów wydobywanych przez polską Grupę Azoty.